Pokud se HIV neléčí po dlouhou dobu, může se imunodeficience nebo AIDS. Standardní léčbou HIV je antiretrovirová terapie popř. Jedná se o lékovou terapii, při které používáte kombinaci léků, abyste zabránili tomu, aby HIV způsoboval progresivní poškození vašich imunitních buněk. Kdo se vyléčil z HIV Několik lidí se vyléčilo z HIV, ale léčba transplantací kmenových buněk není vhodná pro každého. První člověk, který se vyléčil z HIV, byl muž známý jako „berlínský pacient“.
V roce 2001 mu byla diagnostikována
rakovina a byl léčen transplantací kmenových buněk. Buňky jsou mladé a stále mohou růst do mnoha různých typů buněk. Transplantace kmenových buněk je proces, při kterém lékaři vkládají kmenové buňky do těla Lékaři někdy pacientům transplantují kmenové buňky k léčbě rakoviny. Ale kmenové buňky transplantované berlínské pacientce byly jedinečné. Mají mutaci zvanou imunitní buňky, které brání infekci. Po transplantaci zmizely nejen jeho příznaky rakoviny, ale také příznaky HIV.
Lékaři zkontrolovali, zda je
HIV stále přítomen někde v jeho těle, ale 2024 aktualizovaný seznam telefonních čísel z celého světa nikde žádný virus nenašli. Žil bez HIV až do své smrti v roce 2001, kdy se vrátily příznaky rakoviny. Někteří lékaři se pokusili použít transplantace kmenových buněk k léčbě jiných lidí infikovaných HIV, ale výsledky byly neúčinné. HIV je obecně obtížné vyléčit, protože jde o virus, který se může vyhnout léčbě tím, že bude ležet ladem. To znamená, že se již nereplikuje a jen tiše sedí ve vašich buňkách. Bylo to mnoho let po berlínské pacientce, kterou lékaři vyléčili další HIV pozitivní pacienty pomocí transplantací kmenových buněk.
Podobně jako u berlínského pacienta
se čtyři pozitivní pacienti vyléčili z rakoviny transplantací Fanouškem zesnulého Robina Williamse kmenových buněk nesoucích mutaci. Proč nemůžeme vyléčit každého Ačkoli se transplantace kmenových buněk zdá být pro některé pacienty singapore number účinnou léčbou, existují určité problémy s touto léčbou, jako je nalezení vhodného dárce Dárce musí být kompatibilní s lidským leukocytárním antigenem nebo typem příjemce . To označuje typ proteinu nacházejícího se na buněčném povrchu. Krev dárce musí mít také mutace, které jsou potřebné k tomu, aby transplantovaným buňkám dodaly rezistenci. Tato mutace je v populaci dárců kmenových buněk vzácná.