Видеоклиповете са чудесен начин да разнообразите съдържанието си и да се харесате на по-широк кръг от хора. Възползването от този популярен формат на съдържание може да ви помогне да изградите своята аудитория, да установите значими взаимоотношения и да създадете периодични приходи. Въпреки това, без подходящи технически познания, може да не знаете как да продавате видеоклипове онлайн. За щастие, ако използвате WordPress, това е сравнително просто. След като сте избрали ниша и платформа за видео хостинг, можете да създадете уникален видео уебсайт. След това можете да монетизирате своите видеоклипове, като защитите съдържанието си с правила за асоцииране. В тази статия ще анализираме подробно защо продавате видеоклипове в Интернет. По-долу ще ви преведем през осем стъпки, за да започнете да продавате вашите видеоклипове днес. Да започваме!
Защо да продавате видеоклипове онлайн
Гледането на видеоклипове в интернет е една от най-популярните дейности за дигиталната публика по света. Като такъв, той се превърна в ежедневна част от живота на онлайн потребителите, може би замествайки традиционната телевизия. Например 78% от американските домакинства имат активен абонамент за Netflix . Междувременно се предвижда TikTok (който не стартира до 2016 г.) да достигне близо 1 милиард потребители до 2025 г.:
Страница за изследване на TikTok на настолен компютър
Междувременно YouTube има 2,1 милиарда потребители по целия свят, а Cortos de YouTube надмина 50 милиарда гледания на ден през февруари тази година. По същество онлайн видеоклиповете могат да ви дадат достъп до огромна аудитория. Освен това, тъй като видеоклиповете актуализирани данни за мобилен номер 2024 позволяват на хората да видят лицето ви и да чуят гласа ви, те могат да доведат до по-смислени взаимоотношения с вашата аудитория. Това може да създаде лоялност на клиентите, което е полезно, ако планирате да продавате свои собствени продукти (или дори партньорски продукти).
Има и няколко начина за използване на този формат онлайн. Може да предпочетете видеоклипове в стил vlog или въпроси и отговори. Можете също така да създавате рецензии на продукти или задълбочени уроци. Дори по-добре, видеоклиповете са склонни да увеличават ангажираността, тъй като е лесно за посетителите да харесват и споделят съдържанието.
И накрая, онлайн видеоклиповете са чудесен начин да монетизирате уебсайта си и да създадете повтарящ се поток от приходи . Можете да таксувате еднократна такса на обикновените посетители. Или можете да създадете членство и да направите вашата видео библиотека достъпна за плащащи членове.
Как да продавате видеоклипове онлайн (в 8 стъпки)
След като вече знаете защо е добра идея да продавате видеоклипове онлайн, ето осем стъпки, за да го направите. 1. Изберете конкретна ниша Първата стъпка към продажбата на видеоклипове онлайн е да изберете конкретна ниша. Въпреки че може да искате да се съсредоточите върху обща тема като здраве и фитнес, можете да я стесните до по-тясна тема въз основа на вашия идеален клиент (или подтема в рамките на нишата). Например Running Moms предлага безплатни, качествени съвети на майки, които се опитват да поддържат форма, докато се справят със семейните си задължения: Най-добре е да изберете конкретна ниша за продажба на видеоклипове онлайн. Уебсайтът Mother
Runners е добър пример за много специфична ниша
Въпреки че това може да намали размера на вашата аудитория, в крайна сметка може да създаде лоялни последователи , което може да бъде много ефективно, ако искате да монетизирате уебсайта си.
Освен това, конкретна ниша ви позволява да разграничите вашето съдържание от другите в индустрията. Това е особено вярно в силно наситени ниши като пътуване, храна или мода. Ако не сте сигурни как да изберете ниша за вашите онлайн видеоклипове, най-добре е да разгледате съществуващо видео съдържание чрез сайтове и приложения като YouTube и TikTok. Също така е добра идея да сърфирате в интернет по-общо, за да намерите пазарни ниши, които ви вдъхновяват . Нещо повече, полезно е да направите някои пазарни проучвания, преди да вземете решение за ниша. За да направите това, можете да публикувате прости въпроси или да попълвате анкети във форуми, общности или групи (като Facebook и LinkedIn). Междувременно SWOT анализът може да ви помогне да идентифицирате силните и слабите страни на вашия проект.
Създайте стратегия за съдържание
Ако ще продавате видеоклипове онлайн, добра идея е да създадете стратегия за съдържание, за да определите структурата на силата на sms маркетинга в кризисната комуникация вашите видеоклипове. Освен това, това ви позволява да определите честотата, с която ще публикувате, така че ще знаете как да планирате и подготвите видеоклиповете си много предварително. Като за начало е полезно да имате добро разбиране на аудиторията си. Можете да си зададете някои основни въпроси, като например следните: Какво искат да постигнат зрителите, като гледат видеоклиповете ми? Колко време имат последователите, за да взаимодействат с моето съдържание?
Каква възрастова група искам да привлека
Имайки това предвид, кратките видеоклипове са предпочитани от хора на възраст от 16 до 38 години. По-конкретно, 96% от младите хора между 16 и 24 години гледат видеоклипове с продължителност под четири минути.
След като сте определили оптималната дължина на видеоклипа, е време да обмислите структурата на съдържанието. Искате ли да запишете уроци за продукти, за да покажете на посетителите как да използват вашите елементи? Ще имате ли гости или съдомакини да правят интервюта или въпроси и отговори? И накрая, важно е да вземете решение за график за публикуване, така че посетителите да знаят кога могат да очакват ново съдържание. Най-добре е да създадете календар със съдържание , към който реалистично да се придържате.
Следователно можете да започнете с едно видео на седмица. След това, ако смятате, че сте способни да увеличите производството си, можете да го направите. Последното съображение е дали ще включите допълнително съдържание. Например, ако създавате видеоклипове за фитнес, можете да създадете PDF ръководство, което потребителите могат да изтеглят. Или, ако продавате онлайн курсове, можете да помогнете да предоставите на партньорите достъп до други ресурси, като документи или инфографики.
Намерете платформа за видео хостинг
Сега, след като сте избрали стратегия за съдържание, ще трябва да изберете платформа за видео хостинг. Ако искате безплатно решение, YouTube е чудесен вариант. С повече от 2,1 милиарда потребители по целия свят, YouTube ви дава достъп до огромна общност за споделяне на вашите видеоклипове. Освен това е относително лесно да създадете акаунт в YouTube и да увеличите видимостта си с помощта на оптимизация за търсачки (SEO) . Също така няма ограничения за честотната лента и съхранението. Освен това е лесно да вграждате видеоклипове в уебсайта си чрез URL адрес. Въпреки това, въпреки че можете да запазите част от приходите от реклама, няма начин да изключите рекламите. Следователно рекламите ще се възпроизвеждат автоматично дори във видеоклипове, вградени в сайта ви. За разлика от YouTube (който е платформа за социално споделяне), Vimeo предлага специална платформа за видео хостинг за професионалисти и творци:
Уебсайтът Vimeo
Следователно обикновено е най-подходящ за музикални видеоклипове, анимации, видеоклипове за природата и оригинални късометражни филми. Една от най-добрите характеристики на Vimeo е, че няма реклами. Освен това можете да създадете безплатен акаунт и да разрешите директно изтегляне на видеоклипове. Можете също така дискретно да вградите Vimeo съдържание във вашия уебсайт.
Ако имате по-голям бюджет, Wistia може да бъде добър вариант за вашите онлайн видеоклипове. Въпреки че Wistia предлага безплатен план, ще бъдете ограничени до десет видеоклипа, така че ако планирате да създавате видеоклипове редовно, ще трябва да надстроите до премиум пакет. Подобно на другите опции, можете да използвате платформата за качване и вграждане на видеоклипове на вашия уебсайт.
Wistia обаче предлага и разширени функции, които да ви помогнат да рекламирате своите видеоклипове. Например, можете да вградите формуляри за улавяне на потенциални клиенти и дори да включите призиви за действие (CTA) във видеоплейъра. И подобно на Vimeo, няма да се налага да поставяте реклами в съдържанието си.
Помислете как ще направите видеоклиповете си печеливши
След като вашата видео платформа е инсталирана, е време да решите как ще печелите пари с вашите онлайн видеоклипове. Важно е да прецените какъв тип видео хостинг сте избрали и дали той се поддава на предпочитания от вас метод за осигуряване на приходи. Обикновено има три основни начина да печелите пари от цифрово съдържание.
Това са опциите: Абонаментно видео при поискване (SVOD). Популярни стрийминг услуги като Netflix и Amazon Prime използват SVOD модела. Предлага на абонатите достъп до библиотека от видеоклипове в замяна на месечна (или годишна) такса. Транзакционно видео при поискване (TVOD). Тази стратегия за осигуряване на приходи позволява на клиентите да правят еднократни покупки за достъп до конкретно видео.
В този смисъл е подобно на закупуването на филм от iTunes. Видео по заявка (AVOD) реклама. Ако не искате ар числа да таксувате зрителите си, можете да внедрите модела AVOD. Вместо това ще генерирате приходи от реклами като YouTube. Естествено, може да срещнете ограничения, наложени от вашата видео хостинг платформа.
Както вече споменахме, YouTube ви принуждава да пускате реклами и няма опция да ги деактивирате. Междувременно YouTube и Vimeo имат опции за създаване на абонаменти. Но ако изберете Wistia, ще ви трябва инструмент на трета страна, за да контролирате достъпа и плащанията.
Създавайте висококачествени видеоклипове
Ако очаквате хората да плащат, за да гледат вашето съдържание, важно е да създавате висококачествени видеоклипове. Ако имате технически познания, можете сами да създадете видео материал. Можете дори да започнете да използвате камерата на вашия смартфон.
С течение на времето можете да преминете към камера с разделителна способност 4K, тъй като това може да заснема по-резки изображения благодарение на допълнителните пиксели. Можете дори да намерите фрийлансъри, които се грижат за точния ви тип видео, като например видеоклипове в YouTube, видеоклипове в Instagram или видеоклипове за игри.
Тъй като услугите се различават доста драстично, можете да намерите опции под $20, докато по-опитните производители таксуват стотици долари. Въпреки това, ако нямате знания или време да записвате вашите видеоклипове, можете да изберете да наемете продуцентски екип. Въпреки че може да е скъпо, ще придобиете безценен опит. Освен това екипът ще се погрижи за всичко вместо вас, от осветление и аудио до редактиране и постефекти.
Създайте уебсайт за вашите видеоклипове
Следващата стъпка в продажбата на видеоклипове онлайн е да създадете красив уебсайт, където посетителите могат да гледат вашата видео колекция. Видео уебсайт също е идеалната платформа за осигуряване на приходи от вашите видеоклипове с абонаменти. За да започнете, ще ви трябва система за управление на съдържанието (CMS), за да качвате и организирате видеоклиповете си. WordPress е страхотна опция, тъй като е безплатен и с отворен код. Освен това, ако изберете този метод, ще притежавате цялото си съдържание, което не може да се каже за други алтернативи. За да направите уебсайта си достъпен за обществеността, ще трябва да изберете име на домейн и имейл адрес. уеб хостинг доставчик за съхранение на вашите файлове и база данни.
Как да вграждате видеоклипове в WordPress
Вашето видео трябва да се появи веднага в редактора: Как да добавяте видеоклипове в WordPress След това запазете страницата. Повторете процеса, ако искате да създадете още видео страници. 7. Защитете вашите видеоклипове с правила за партньорство Сега, ако искате да монетизирате, ще трябва да защитите видеоклиповете си с правила за абонамент. Следователно ще трябва да инсталирате плъгин за членство като MemberMouse :